Report: Mořkovský zajíc 2015

honza-morkov-15Prodlužováni dne, oteplení, zpívající ptáci, pomalu rašící listy na stromech neznamená jen příchod očekávaného jara, ale také začátek sezóny pro mnohé běžce. Po “dlouhé” zimní přípravě je potřeba zjistit stav kondice a sílu v nohou, a tak se termínovka jen hemží závody na kratší tratě, především pak 10 km. Členové BK Kubánkov na tom nejsou jinak a prvního ostrého startu v nové sezóně se ujal Honza Korpas a již potřetí startoval v závodě na 10km na Mořkovském zajíci. Pojďme se podívat, jak dopadl.

Závod se konal v sobotu 14. března a start byl naplánován na 10:30. Do Mořkova dorazili s Honzou ještě další členové BKK Petr a Míša, kteří skvěle fandili a povzbuzovali, i přes nepřízeň počasí. Rozhodně to nevypadlo jako na jaře, o čemž vypovídá 1°C a déšť se sněhem. Pravděpodobně také ve znamení hesla, neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečený běžec, dorazilo na start 61 běžců a běžkyň (57 do hlavního závodu, 4 do kondičního běhu).

I když je profil trasy mírně zvlněný, tak závod bývá docela rychlý a letos tomu nebylo jinak. Honza nakonec finišoval v krásném čase 41:01 a umístil se na 16. místě v celkovém pořadí. Své pocity, jak to probíhalo na trase Honza líčí takto: “Docela jsem to napálil, což jsem poznal hned na třetím kilometru, kde mě začalo docela hodně píchat v boku. Chvílemi jsem myslel, že je to ztraceno a budu rád, když doklušu zpět. Po otočce se muselo běžet do kopce a zpomalením jsem si srovnal dech. Od sedmého kilometru jsem se začal cítit zase lépe a přidal jsem. I přesto se nakonec povedl tento skvělý čas a jsem rád, že jsem to nevzdal.” Honza si zlepšil svůj osobák a zároveň čas z loňska o 1 minutu a s úsměvem ještě dodává: “Dobré časy prostě bolí a další metou je dostat se pod 40 minut.” Možná se o to pokusí hned následující měsíc na závodě v Bělském lese pořádaném týmem z Rungo.

Kromě rekordů, je pro náš klub závod v Mořkově specifický ještě v něčem jiném. Přesně před v Mořkově Petr Štverka a Petr Svoboda založili Běžecký Klub Kubánkov a ihned přijalo jako dalšího člena Honzu Korpase. Oslavili jsme tak naše první výročí, jak jinak, než během. 🙂

IMG_20150314_095841 (Custom) IMG_20150314_102836 (Custom) IMG_20150314_111048 (Custom) IMG_20150314_111144 (Custom)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *