2016 Jarní Kubánkov

312867dfe07e3a121a7e3128199a7dea122cd4e7c88e928d5c746112a3e26808_fullV sobotu 14. května jsme už popáté přivítali zkušené vytrvalce i běžce začátečníky z blízkého i vzdáleného okolí na snad už tradičním závodě přes vrcholy Palkovických hůrek. Jarní a Podzimní Kubánkov pořádáme čistě pro radost a díky krásnému prostředí hůrek, pokaždé jiné trase a zejména parádní atmosféře, se závody těší stále větší oblibě a povědomí v komunitě (vždyť jen 23 hodin od otevření registrace bylo rozebráno přes 100 startovních čísel!). Díky tomu se tu postupně začínají objevovat i jména známá z předních umístění na velkých českých závodech a my z BKK jsme za to strašně rádi.

I když v pátek předcházela závodu parádní průtrž mračen a v sobotu před závodem nebyly Hůrky přes mlhu pomalu vidět, našlo si na závod cestu 147 ze 180 předem registrovancýh účastníků. Ti se mohli těšit na výživný otvírák v podobě stoupání a seběhu z Ostružné (616m), odkud si nesli bláto až za ušima, a následného stěžejního výběhu a seběhu nejvyššího vrcholu hůrek Kubánkova (661mnm). V hlavním závodě si borci tento okruh dali rovnou dvakrát, což znamenalo 13,5 kilometrů se stoupáním 480 metrů, vedlejší závod měl parametry poloviční, čili 6,7km + 240m. Mapa trasy zde.

Fotogalerie

Bez dalšího zdržování, co vás asi nejvíce zajímá, fotogalerie. Děkujeme fotografům!!

Hlavní závod

V 11.00 s cílem pokořit 2krát 2 kopce vyběhlo 71 běžců. Hned od startu se vedení nekompromisně ujal obhajovatel vítězství z Podzimního Kubánkova Marek Causidis /Čisté Beskydy/, aby s přehledem vyhrál v čase 54’41 o více než 4 minuty před druhým ironmanem Kamilem Adamovským /Krušnoman TT Litvínov/ (59’12), třetí doběhl Martin Kvapulinský /Team LightBIKE/ (59’51).

“Závod na hůrkach jsem si hodně užil, chodím tady totiž hodně trénovat a znám tam v podstatě každý kámen. Od startu jsem si běžel svoje, udělal si náskok, který se v průběhu závodu jen zvětšoval a to jsem nemusel běžet úplně naplno.” M.Causidis

V ženách byl hlavní závod více kontaktní a s časem 1:06’10 zvítězila Andrea Krstevová /Pearl iZumi Czech/, jako druhá doběhla pravidelná přemožitelka ultra vzdáleností Petra Mücková /Příbor/ (1:07’1), třetí se umístila Alena Kollegová /Canicross Beskydy/ (1:07’28).

“Chtěla jsem jít trénovat, ale kluci mě přemluvili, ať přijdu na Kubánkov. Bála jsem se, že se projeví únava z minulého týdne, kdy jsem běžela ve Francii, ale nohy běžely samy. Líbila se mi organizace závodu a nádherna trať. Děkuji za krásný zážitek, byla jsem moc mile překvapená, jak se takový místní závod dá udělat moc pěkně ” A.Krstevová

Vedlejší závod

S 5minutovým odstupem se na trať za zdoláním 2 kopců vydala vlna 76 účastníků. V mužích vyhrál také místní, jen z opačné strany hůrek, Jiří Masopust /Fryčovice/ s časem 31’03, druhý doběhl Ondřej Brož /Mushing Team Ostrava/ (31’53) a třetí David Belej /Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek/ (32’33).

V ženách se z vítězství radovala s časem 37’29 Iveta Kaločová /Frýdek-Místek/, druhá se umístila Kateřina Klepáčová /TJ Slezan FM/ (38’42) a třetí pak Veronika Tkáčová /Ostravice/ (38’57).

Kompletní výsledky

Poděkování za podporu

Speciální dík dále patří panu masérovi Rostislavu Němcovi, který se na závodě staral o nohy a záda běžců před a po závodě a fotografům Haně Vicherkové, Lukášovi Podolákovi a Michalovi Popieluchovi.