2014 Podzimní Kubánkov

Podle kladných ohlasů na náročnost trasy, rodinnou atmosféru, i na naši pořadatelskou premiéru, jsme se rozhodli po Jarním Kubánkově připravit v jednom roce závody dva. Částečně taky proto, že celkovému dojmu z jarního závodu malinko ubrala mlha bránící výhledům do krajiny. Volba padla na podzim, kdy jsou Hůrky pod první vrstvou listí neodolatelné.

Podzimní Kubánkov! A jedem!! :-)

A tak v sobotu 25.10.2014 na Hůrkách závodníky i jejich fanoušky přivítalo sice chladné (6°-10°C), zato krásně prosluněné počasí (už to pro nás pořadatele byla malá satisfakce; slovu „podzimní“ v názvu závodu jsme tímto dokonale dostáli). Závod byl opět připraven ve dvou kategoriích na 7,5 a 15 kilometrů s převýšením přes 200 a přes 400 metrů. Trasa byla tentokráte připravena ze tří smyček (z nichž krátký závod běžel jen tu první, největší) a vedla i přes Přírodní rezervaci s dubovým a bukovým porostem na úbočí Babí hory a Kubánkova. Trasu si můžete prohlídnout tady. Na start závodu se v 10 hodin vydalo 76 borců a borkyň. To je skoro 2krát více než na jaře.

Podzimní Kubánkov '14 - Vítězové

Závod doslova ovládl (jak účastnicky, tak umístěním) tým Beskydských nomádů. My za BKK jsme se potýkali s bacily a reprezentovali nás tak jen Katka (velmi úspěšně!! 🙂 ) a Honza. Co se startovní listny týká, mile nás překvapilo, že si k nám přijeli zaběhat borci a hobíci nejen z okolí, ale i ze vzdálenějších koutů Česka a dokonce i Španěl, Moldavka a Slovenka. 🙂 O parádních výkonech na trati si udělejte představu sami z výsledovky.

Obrázky ze závodu zkoukněte na našem Facebooku v galerii. 🙂

Na jaře závod připravoval Petr4 s přítelkyní, na podzim už nás na to bylo několik – Petr4, Michal, Honza, Katka a několik kamarádů. Snažili jsme se udržet úrověň z jara – jak trasy, tak cen, tomboly, vymodlit počasí, a vůbec…; chtěli jsme taky zajistit, aby si ze závodu každý něco odnesl (nejen vítězové).

Jsme si vědomi, že máme ještě co vylepšovat (ať už je značení trasy, orgnizace zázemí, stupně vítězů a zvku při vyhlášení a startu atd.), ale to je záměr – abychom to mohli všechno zlepšit pěkně postupně a na dalších závodech, které pro vás na Hůrkách připravíme! 🙂

Všem účastníkům děkujeme, že si přijeli zaběhat a že se jim to líbilo, a těšíme se zase na dalším našem závodě!! Dík patří také ale našim partnerům a sponzorům, bez kterých by to nebylo tak moc super!

Sponzoři Podzimní Kubánkov 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *