Report: Valašský hrb 2015

Valašský hrb 2015

Stejně jako loni, byl poslední květnový den vyhrazen letos již 3. ročníku závodu po Hornovskácké magistrále. BKK se jej účastnil v hojném počtu 7 lidí – 6 běžících, 1 fandící. Letošní rok se oproti loňsku vedl v duchu dvou zásadních změn. První změnou bylo přesunutí místa startu a cíle o pár kilometrů dále a to ze Vsáckého Cábu na Soláň, k Horskému hotelu Čarták a druhou pak změna tratí závodu, takže letos se závodilo na 10, 20, 30 a 50 km.

mapa

BK Kubánkov na Hrbu

Na 10 km trať se postavila Kiki Bužková, 30 km trať přijeli pokořit Honza Korpas, Petr Svoboda a Petr Lisý a k vyzyvateli loňské a předloňské 50 km (reálně 55km) tratě Petru Štverkovi se letos přidal také Michal Janeta, pro něhož to byla zatím jeho nejdelší distance. Jako fandící podpora týmu na nás v prostoru startu/cíle čekala Míša Bražinová.

Pořadatelé si pro letošní rok připravili jednu zvláštnost a tou byla společná otočka pro 30 a 50km  pro účastníky padesátky, kteří měli míjet cíl a pokračovat ještě dalších 25 kilometrů, než se do něj mají zase vrátit. Opravdu těžká “zkouška hlavy”.

Kiki startuje svůj vítězný závod.

Kiki startuje svůj vítězný závod. Foto: Lukáš Podolák (X-TRAIL Orlová)

Petr Lisý na trati na 30 km.

Petr Lisý na trati na 30 km. Foto: Lukáš Budínský (sportovni-fotografie.cz)

Počasí již od rána slibovalo slunečný a teplý den. Těsně před devátou jsme se už pohybovali v zázemí startu. Změna místa opravdu prospěla a startovní a cílový prostor se organizátorům skvěle povedl. Odbitím desáté hodiny se na start vydal zástup závodníků padesátky a s půlhodinovým odstupem pak i třicítky. Obě skupiny měly stejný cíl. Otočka na cca. 15 km vzdálené Bumbálce, přímo na hranicích se Slovenskem. Jako poslední pak v 11:30 vyběhl i dav startujících na desítce.

Desítka se nesla v rychlém tempu a k naší velké radosti ji Kiki zvládla za 1:00:32, čímž si vydobyla skvělé první místo ve své kategorii.

Honza s Petrem dobíhají do cíle 30 km tratě

Honza s Petrem dobíhají do cíle 30 km tratě Foto: Lukáš Podolák (X-TRAIL Orlová)

Pak se již čekalo na běžce z 30 km tratě. Zde jako první z BKK doběhli Honza s Petrem Svobodou ve shodném čase 2:53:53. Petr Lisý je poté následoval v čase 3:45:24. Mezi nimi již byl také v cíli Petr Štverka, který bohužel kvůli problémům se slabou morálkou ukončil padesátku v čase 3:08 na 30. kilometru a dále již nepokračoval. Většina členů BKK již mělo závod za sebou a měli tudíž čas na vyzkoušení dobrého jídla a pití v zázemí, mezitím co čekali na Michala, který byl stále na trati a který se v cíli objevil za další 2 hodiny, tedy s časem 5:50:26.

Tímto byl letošní ročník pro BKK uzavřený a my jsme si mohli užít parádní slejvák cestou domů s tím, že jsme mysleli na závodníky, kteří jsou stále na trati a následnou večerní klubovou afterpárty. A jako zajímavost nakonec – byl to první závod, kde si premiéru střihly klubové nové dresy.

Takže ahoj zase za rok Hornovskácká magistrálo :-).